Proč jsou zde zatím (spíše) abstraktní články?

Mám už vcelku slušnou odezvu na zde uvedené články. Část návštěvníků se ptá, proč jsou články na tomto blogu hodně abstraktní.

Faktem je, že moc konkrétních rad jsem zde zatím nenapsal. A napíšu jen ve velmi omezeném množství, spíše  ve formě doporučení. Tak jako je tomu např. u článku 10. Protože např. popis jednoho rychlostního tréninku, vytržený z konceptu celoroční přípravy je velmi špatným návodem. Nebo jím může být.

Druhým důvodem je pak vůbec cíl tohoto blogu. Rád bych uvedl do pohybu další “psavce”, ať už v komentářích nebo na vlastních webech. Nebo klidně i jen reakce na mé články – tak abych se i já posouval a vzdělával dál, nejen čtením literatury, ale čtením skutečného života.

Nicméně konkrétní články jsou již rozepsány či již napsány. Série Intervalový trénink bude pokračovat již konkrétněji, stejně tak články “od velkého k menšímu” rozebírající pojmy jako RTC, makrocyklus, mezocyklus, mikrocyklus jsou víceméně hotové. Opět je vše pojato z mého pohledu, takže se nebudu rozepisovat o tom že je dobré trénink nějak cyklovat a že týden má sedm dní.

You may also like...

Napsat komentář