Silový trénink v karanténě

Internet je plný videí, jak cvičit. Většinou to je s vlastní vahou, ale pokud se chcete věnovat sportu do větší hloubky, tak víte, že občas je třeba zvednout něco těžšího. Důvodů je hodně, počínaje razantním impulsem pro změny v krevním obrazu, tak samozřejmě i lepší vlastní silová připravenost.

Jenže posilovny jsou zavřené.

A domácí závaží z PET lahví, košťat a všeho možného tvrdší posilovnu nenahradí. Stejně tak voda, je to fajn, ale barel s padesáti litry vody doma nejspíš nemáte.

Co je také ale fajn, je občasné cvičení na nestabilním podloží. Jsou i studie, které vyvrací efekty vlivu cvičení na bosu míčích, ale to si necháme na jindy. Minimálně je to zábavné.

Já dole, Martn Bárta na trůnu 🙂

A zde je dnešní rada – Akro jóga.

S manželkou jsme jednu dobu hodně propadli kurzům právě akro jógy. Většinu prvků z tohoto cvičení se postupně neučili i moji svěřenci v Kovu. Je to totiž nejen protahovací cvičení, ale do velké míry právě i silové cvičení.

Krásně se tak dá oddřepovat s nejen vlastní vahou, ale vahou kamaráda či partnera/partnerky. A věřte tomu, že z toho nohy bolí 🙂

I totiž z hlediska biomechaniky. Takový “letec” nebo i “trůn” na ilustrační fotce jsou cyklistice mnohem blíže, než když vám kolega vyskočí na záda a budete “jen dřepovat”. Úhel v pase je jiný a právě i ta nestabilita tomu celému dává krásný rozměr. Cvičit se dá i s dětmi, variant je nespočet.

Pokud se chcete inspirovat, zde je několik fotek z týmového soustředění.

 

 

You may also like...

Napsat komentář