Striktní pravidla?

Cyklokros není samozřejmě moje doména, nicméně na celé “kauze Hekele”, je zajímavá jiná věc (pro mě), než jestli porušil či neporušil pravidla.

Neuvěřitelná striktnost a lpění na každém slovíčku a jeho tvaru.

Pravidla mohou být i lidská, často tak jsou in interpretována – rozhodčí závodníkovi udělí např. 30s penalizaci za nějaký “nesmysl”, pokud vede o 40s. Je tak naplněn trest, ale zároveň je vidět, že by stejně vyhrál.

Často dostávají takovéto tresty známé osobnosti – dopingová stopka mimo sezonu je toho solidním příkladem.

Už jsem to jednou psal – nechápu např. baráž pro odpadlé závodníky, kteří závod nemohou již ovlivnit, protože stejně v dalším kopci odpadnou. Samozřejmě jinak je tomu v posledních kilometrech závodu.

Za mě tedy, diskvalifikovat za takovýhle nesmysl (přešlap ??? v depu), závodníka bezpečně mimo kontakt se soupeři, je hloupost byť pravidlem podpořená.

Měnit pořadí kvůli pravidlům, která jsou jen rámcem sportu, nikoliv středobodem, mi přijde škoda. Např. pokud by si Emil zkrátit trať, nebo dal někomu pěstí, jsem pro diskvalifikaci. To do sportu nepatří. Ale pravidla v depu jsou proto aby tam nebyl bordel, a jelikož tam nikdo jiný nebyl…   škoda.

 

You may also like...

Napsat komentář