Začínáme…

Na těchto stránkách se pohledem trenéra budu dívat na dění ve svém okolí. Hodně toho bude o tréninku, něco o přípravě obecně, občas zabrousíme ale i do výživy sportovců nebo do taktické přípravy. Přestože hlavním sportem je cyklistika, nějaký ten článek se bude týkat i dalších sportů a pohybových činností. Zastávám názor, že hlavně u mládeže musí být sportovec nejdřív zdravý, silný a až pak se můžeme bavit o tréninku.

Za dobu svého působení jako trenéra jsem si napsal množství poznámek, vedu si tréninkový deník a vůbec mám dost informací. A z důvodu potřeby jejich utřídění a smysluplné přepsání vznikl tento blog.

Budu rád za každou konstruktivní kritiku či oponenturu každého názoru. Nedělám si patent na rozum a rád se budu rozvíjet i smysluplnou debatou.

Vycházím nejen ze zkušeností závodníka a sportovce, ale i z teoretických znalostí, které jsem získal porůznu. Ať už jde o různé trenérské školy, tak po znalosti matematiky a dalších exaktních věd. Zdrojem informací v článcích je pak z domácí „literatury“ v zásadě jen různé publikování Ondry Vojtěchovského na internetu a pak hlavně německé zdroje, kterážto cyklistická škola je nám blíže. Hodně také studuji literaturu tištěnou a starší více jak třicet let – dříve se nad tištěným slovem autor více zamyslel. Z tohoto mixu čerpám pak nápady na články, které zde předkládám.

 

You may also like...

Napsat komentář