Jak to bylo aneb k čemu je blog

Jedním z důvodů psaní blogu je čistě možnost se „vypsat“. Je dost dobře možné, že následující text nebudete chápat. Protože prostě nevíte, o co jde. A psát to nebudu, jedním ze základních bodů boje s dezinformací je totiž její nešíření.

Vcelku kreativním způsobem jsem se dostal do situace, kdy zdánlivě působím jako šiřitel anonymních emailů. Pozadí nemá cenu rozebírat, beru to jako jednu z největších životních lekcí. Své názory říkám vždy veřejně, nebo je píši sem. I ty nepopulární. Ale nikdy nic nedělám „za oponou“.

To, jak se to stalo, je neskutečně kreativní postup a moje doporučení pro každého člověka aktivního v elektronické komunikaci je jednoduché – dávejte si pozor, co kam kde píšete. Vytrhnutí z kontextu dokáže způsobit neuvěřitelné věci. Právě to vytrhnutí z kontextu je totiž zásadní.

Smícháním podobných věcí a přidáním trošky jedovaté sliny může vzniknout něco, co je skutečně nepříjemné. Přestože založené na třeba pravdivém základě. Ve výsledku podobné akce zasévají další a další nedůvěru mezi lidi.

Nechal jsem ze sebe vylákat vcelku neškodné a veřejně dostupné screeny. Jenže ta přidaná jedovatá slina způsobila, že výsledek je dost jiný. A celé to má pak směřovat k identifikaci šiřitele a vcelku obstojně to ukazuje na mou osobu. Obvolával jsem všechny zúčastněné a doufám, že jsem vše vysvětlil.

Prostě, něco udělat a šikovně to zkusit hodit na mě. Někomu se to zdálo možná jako fajn nápad. Přístě už si budu dáva větší pozor :/

Doufám že velká většina čtenářů nechápe, o co jde. Příště už se budu věnovat zase sportovním věcem.

Budu méně aktivní na sociálních sítích a naopak více aktivní zde, kde mám vše pod kontrolou.

 

 

You may also like...

Napsat komentář