Neuvěřitelná síla týmu SKY

Tým Sky uvolnil dokumenty, interní data, o fungování na Giru. Nechci ale rozebírat kauzu Froome, nějakým způsobem se to vyřešilo – diskuse byla ukončena. Co mě ale doslova ohromilo, byla personální síla týmu Sky na pozadí.

Hubnout na třítýdenním etapáku? Neuvěřitelné! Zcela cíleně doslova nedat nažrat adeptovi na celkové vítězství v rovinatých etapách (příjem 2,500 Kcal) ? A naopak, v devatenácté etapě zcela cíleně naplánovat standardní denní energetický příjem pro jednoho člověka na den – do 20min? Za den naplánovat skoro jeden a půl kilo cukrů?

Rozplánovat etapu podle úseků s očekávaným výkonem a dle toho naplánovat potřebný kalorický příjem a dle toho zařídit stravu?

Za tím vším je neuvěřitelná personální síla.

Mít v kopci každé 2km člověka s bidony, gely a rezervními koly?

Opět, neuvěřitelná personální síla – nejen ty lidi, ale někdo je musel odvézt, někdo je musel naložit a někdo se o ně musel starat.

Toliko ve zkratce originální článek na BBC (originál soubory zde: Froome1, Froome2, Froome3, Froome4,Froome5, Froome6) na který bych chtěl upozornit – překládat to jistě nemá smysl a je to již komentované, tak proč bych to dubloval.

 

Největší masakr je, že veškerá výše uvedená aktivita týmu Sky je je aplikovaná matematika se základy biochemie – kolik gramů paliva je třeba při nějakém výkonu. Pokud všechny ostatní převyšují už v takto základním ukazateli, jako je počet lidí, jak hodně převyšují ve skutečně důležitých věcech a čistém „know-how“? Ve skutečné vědě?

A ve finále, k čemu všemu ta obrovská masa lidí musela dojít? Generují neuvěřitelné mnosžtví dat, už jen IT oddělení v cyklo týmu musí být masakr 😀

Všichni ti lidé si s sebou odnášejí obrovské zkušenosti a znalosti a opět je ředí v domácí cyklistice či sportu obecně. Jak je možné konkurovat takovým znalostem, pokud naši trenéři jsou zároveň řidiči, maséři i mechanici. Pokud nejsme schopni jako sport generovat diplomové práce z praxe vrcholové cyklistiky? Pokud vše doháníme jen nasazením, ale na vývoj a výzkum je prostě nedostatek zdrojů – a zdrojem myslím dnes hlavně personální zdroje.

Nedávno jsem se díval na čtenost tohoto blogu a ono to není až tak marné – někteří lidé ty moje články čtou až do konce. Nejspíš to budou lidé naladění částečně na „mojí notu“. Přemýšlet, to je to oč tu běží. Pokud jste dočetli až sem, věřte tomu, že jako cyklistika potřebujeme Vaši pomoc. V každém větším městě je nějaký oddíl, vážně jich není málo. A určitě uvítají pomoc – třeba jen podat bidony, změřit časy, analyzovat trénink, sledovat novinky ve světě, sledovat soupeře a trendy – od A po Z – v každém bodě to určitě uvítáme.

A pokud ne ostatní, já určitě ano.

Chci vědět víc. Chci změřit víc. Chci trénovat lépe.

 

You may also like...

Napsat komentář