Obchodník s deštěm

Provozovat obchod s deštěm je docela pohoda. Ono vždycky zaprší. A stačí tak prostě jen čekat než, zaprší optimálně to někomu dobře prodat. Neprodává se totiž déšť, ale naděje.

Podobné to je s mnoha způsoby trénování online, naprostou většinou výživových poradců a samozřejmě pojišťovacích agentů.

Člověk, který sedí denně u počítače a začne sportovat, se samozřejmě zlepší. Nejčastější rada, kterou dám přátelům, kteří za mnou přijdou jako za trenérem, je jednoduchá.

Vem si tretry a vyraž.

Při otázkách na výživu a doplňky stravy je pak na místě další rada. Opět podobně jednoduchá, opět podobně funkční. Už jsem jí tu dokonce jednou napsal.

Nežer jako prase.

Dnes je moderní věnovat hodiny čtení, studování a zjišťování jak mám něco dělat, že už nezbývá skoro žádný čas na to sportování! Pokud mám čas sportovat dvakrát týdně, na konkrétní náplni už skutečně tolik nezáleží – je vhodnější samozřejmě sportovat pod dozorem, ale osobní tréninkový plán skutečně není třeba. Stejně tak je tomu u mnoha dalších plánů, zejména jídelníčků.

U jídla je to totiž docela dobře vysvětlitelné, asi lépe jak trénink. Každé tělo je jiné, na tom se shodneme snad všichni. Jsou lidé, kteří se podívají na maso a naberou svaly (nebo tuk), kde se dá. Jsou také lidé, co se mohou tláskat v zásadě vším co najdou a nepřiberou ani deka. Znám obě varianty lidí a věřte, že nemožnost přibrat nad padesát kilogramů je skutečně o dost horší jak zdánlivá nemožnost nějaký ten kilogram sundat z toho kilča. Takže sepsat plán kde bude výživová hodnota xxxx Kj je jedna věc, hezky to zpracovat a rozepsat do jídel. Jenže s jistým druhem metabolismu to bude fungovat a jindy zase ne. PROTOŽE JE TŘEBA KLIENTA ZNÁT. Nejde jen o čísla – váhu, věk, minimální tepovku… ale i předchozí tréninky či stravování.

  • Pište si deníky – bez minulých tréninků se nedá sepsat něco, co by mělo hlavu a patu
  • Detailní seznam spotřebované stravy za poslední měsíc – to je to, bez čeho se tvorba jídelníčku neobejde.

Psát plány a jídelníčky bez znalosti minulosti, to je nejmodernější obchodování s deštěm.

You may also like...

Napsat komentář