Rezignuji na post reprezentačního trenéra

Vážený Michale, členové dráhové komise, dráhoví trenéři a fanoušci,

po důkladném zvážení jsem se rozhodl ukončit svou činnost jako trenéra reprezentačního týmu juniorů-stíhačů.

Tak jako dávalo smysl spojovat funkci trenéra RDJ s trenérem dráhového SCM, nedává smysl spojení s trenérem působícím samostatně na volné noze. Poslední rok byl velmi turbulentní a k mým osobním trenérským změnám přišla samozřejmě stávající koronavirová situace, která situaci neulehčila.

Dal jsem si rok na zvážení, jak postupovat dále. Srdcem budu vždy trenér primárně dráhové cyklistiky, proto jsem musel zvážit i své potenciální přínosy právě dráhové cyklistice. Vidím pro sebe mnoho míst, kde se mohu uplatnit, dlouhodobá příprava juniorů by byla v nadcházející sezoně ale negativně ovlivněna mojí nutností poskytovat osobní tréninky, zátěžové testy, a také účastí na dalších projektech v trenérské oblasti.

Nemohu s plnou odpovědností plánovat akce či přípravná soustředění dle svých vlastních časových dispozic, které jsou nyní velmi pevně vázány.

Doufal jsem, že dojde ke zlepšení zdravotní situace v ČR a uvolnění pravidel, potažmo umožnění normálního trenérského fungování. Bohužel, situace se nijak nelepší a začíná být velmi zřejmé, že moje budoucí pracovní vytížení bude v termínových kolizích s programem RDJ. Ať už jde o MSJ tak i o letní MEJ a zejména přípravná soustředění na všechny vrcholné akce.

Moje rozhodnutí bylo potvrzeno dnešním oznámením, které samozřejmě víceméně chápu: s RDJ nemohu na dráhu do Motola, byť někteří junioři zde nyní trénovat mohou. Tím padá poslední možnost, jak bych mohl nyní sportovcům RDJ pomoci v rozvoji a tréninku v dnešních nelehkých časech.

Se sportovním pozdravem

 

20.1. 2021                                                                                                                                Ing. Marek Mixa

You may also like...

Napsat komentář