Gym a cílený trénink

Na blogu se většinově věnuji tréninku na kole a při běhání. Používání moderních tréninkových prostředků je ale ještě řádově efektivnější v jiném prostředí.

V tělocvičnách, posilovnách a obecně při každém indoor tréninku.

Na kole i při běhání máme rozumné možnosti měření, k fyziologickým hodnotám např. tepu máme i objektivní hodnoty výkonu, a hlavně standardní kadenci/rychlost.

Při cvičení je to už složitější. Jak rychle cvik provést? S jak velkou vahou cvičit? A kde jsou moje limitace, které potřebuji zlepšit?

Trénink hypertrofie svalů je výrazně efektivnější s moxymonitorem. Víme, kdy je sval bez přístupu kyslíku a kdy bude mít tedy trénink největší efekt. S dýchací maskou pak můžeme detailně analyzovat celkový metabolismus.

Jakou limitací pak “trpí” nejvíce crossfiterů? Z principu je to většinou limitace na straně dodávky kyslíku do svalů. Teoreticky jim tedy lze doporučit dlouhodobý vytrvalostní trénink, což je ale očividný nesmysl. Neprovozují vytrvalostní sport.

Zde dostává prostor indoor trénink se Spirotigerem (u cyklistů kombinovaný s PowerBreathe). Trénink respiračních svalů je nejefektivnější způsob zlepšení komplexní výkonnosti. (co je Respirační trénink?)

Zajímá vás tato problematika? Sledujte Instagram! Právě tam jsou totiž live reporty a praktické používání informací, které si lze zde v článcích kurzech přečíst.

Více k tématu třeba v článcích Sportovní testy, nebo v starším videu kde je vidět že měřit se dá i izometrické cvičení

You may also like...

Napsat komentář